Minister, że Mucha nie siada


Od kilku minut wiemy więcej. Po Adamie Gierszu nowym Ministrem  Sportu, a raczej nową Minister Sportu (i Turystyki) zostanie Joanna Mucha. Dla hokeja to totalnie obojętne, bo ministra, który hokej na trawie ma w poważaniu zamienimy na minister o dokładnie takim samym stosunku do hokeja.

Szkoda dla hokeja, że na tym stanowisku nie zasiądzie nikt, kto będzie miał do powiedzenia cokolwiek na temat naszej dyscypliny sportu. Pani Joanny Muchy raczej nie możemy posądzać o jakąkolwiek hokejową wiedzę – pochodząca ze wschodniej Polski, studiująca w Warszawie nie miała nawet gdzie o hokeju czegoś się dowiedzieć.

Informacja o jej desygnacji, jak pisaliśmy wcześniej, jest dla naszej dyscypliny obojętna. Można jedynie żałować, że Pani Minister nie miała do tej pory zbyt wiele wspólnego ze sportem, ale może to akurat okaże się plusem i wprowadzi jakąś świeżość w jej poczynania?

Jedyny plus, że może Pani Minister okaże się nieprzejednaną wojowniczką i porządek w polskim sporcie i to co dzieję się w naszej dyscyplinie okaże się dla niej interesujące? Raczej mało prawdopodobne, ale nie szkodzi zainteresować sytuacją w polskim hokeju Joanny Muchy, bo wydaje się że bez jakichkolwiek intgerencji w polski hokej z zewnątrz, czekają nas kolejne lata stagnacji, zawodu i traktowania polskiego hokeja jako podwórka do załatwiania prywatnych interesów.

No. Może jednak jeszcze jest jeden widoczny od początku plus dotyczy tego, że do tej pory nie miała ona raczej kontaktów z władzami polskiego hokeja.

Nic tylko zaprosić Panią Minister na naszego bloga…

Gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów.

2 thoughts on “Minister, że Mucha nie siada

  1. Ciekawe czy pani minister wie co to jest krótki róg? Jak nasi zakwalifikują się na olimpiadę, to nawet sam prezydent się dowie a co dopiero minister sportu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s