Prawdziwa kasa tylko w Indiach


Hindusi robią wszystko, aby zażegnać kryzys hokeja jaki dotknął w ostatnich latach ich kraj. Wydaje się, że znaczącym krokiem ku temu będzie turniej World Series Hockey. Przyciąga on grupę naprawdę wyśmienitych zawodników i trenerów – także z Europy, a przewidziane w nim nagrody finansowe prawie trzydziestokrotnie przekraczają te, które znamy z Ligi Mistrzów.

Hindusi stworzyli kompleksowy system rozgrywek, pokazywany w 30 krajach świata. Ma on nie tylko pomóc hokejowi, ale także poprawić infrastrukture sportową i gospodarczą miast,  w których turniej jest rozgrywany.

System rozgrywek zaproponowany przez Hindusów coraz mocniej zbliża się do modelu znanego nam z amerykańskich lig zawodowych takich jak NBA czy NHL. Zawodnicy wybierani są przez poszczególne zespoły na zasadzie tzw. „draftu”, a młodzi hinduscy gracze mają okazję konkurowania i występowania u boku nie tylko najlepszych graczy w swoim kraju, lecz także gwiazd światowego hokeja.

Kto wystąpi w tegorocznej edycji, która startuje tuż przed świętami Bożego Narodzenia? Wśród ośmiu drużyn, reprezentujących osiem poszczególnych części kraju mamy aż czterech zagranicznych kapitanów, którzy reprezentują klasę światową. Brent Livermoore, Rehan Butt, Rodrigo Garza i Lucas Villa. Wymienionych nazwisk nie trzeba przedstawiać chyba nikomu.

Hinduskie pieniądze, o których za chwilę, zachęciły także światowej klasy szkoleniowców. Roelant Oltmans czy Jose Barsa to trenerzy powszechnie znani wszystkim zainteresowanym hokejem na świecie.

Jak dużo Hindusi zainwestowali w nagrody dla zawodników? Wśród niezliczonych kategorii mamy nagrody finansowe dla czterech najlepszych zespołów, najlepszego gracza, najlepszego strzelca, najlepszego gracza Hinduskiego, najlepszego zawodnika młodego pokolenia, najlepszych graczy na poszczególnych pozycjach.

Najlepsza drużyna rozgrywek otrzyma od organizatorów po przeliczeniu na znane nam waluty około 780 000 dolarów! Około 200 000 dolarów wynosi nagroda indywidualna dla najlepszego gracza turnieju. Nie ma się co dziwić, że turniej przyciąga zawodników. Wciąż jednak są to nieporównywalnie mniejsze środki, w porównaniu do tych, które znamy z niektórych dyscyplin sportu.

Nie zmienia to jednak faktu, że EHL pozostaje na chwilę obecną w skali światowej w cieniu azjatyckich rozgrywek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s