Medialny skandal FIH: Dla kogo ta telewizja!?


Międzynarodowa Federacja Hokeja, Polski Związek Hokeja na Trawie i także my reklamowaliśmy w ostatnich dniach zbliżające się transmisje z turnieju Champions Challenge I, w którym udział biorą Polacy. Ba! Jeszcze dziś zachęcaliśmy Was do oglądania. Niestety. Nici. Wypada zadać FIH pytanie po cholerę robią oni serwis niedostępny dla połowy hokejowego świata. Nie musimy chyba dodawać, że dla Polski również.

Niestety oczekiwanie na wyjaśnienia ze strony FIH trwałyby za długo, więc póki co piszemy okrojonego newsa – postaramy się dowiedzieć o więcej. Aby oglądać mecze na LIVEFIH.TV trzeba dokonać rejestracji i jako przykładni użytkownicy taką czynność właśnie chcieliśmy wykonać.

I co? I niespodzianka. Oczom naszym ukazał się następującej treści komunikat, którego chyba tłumaczyć nie trzeba:

Due to licensing restrictions, LIVEFIH.TV are unable to broadcast these events in your country.

„Due to territory licensing restrictions, LIVEFIH.TV is unable to broadcast these events in your territory. Please check back later as restrictions vary for different FIH events.

This site is NOT available in the following countries:

 Albania, Andorra, Armenia, Austria, Azerbaijan, Bosnia and Herzegovina, Belgium, Bulgaria, Belarus, Switzerland, Cyprus, Czech Republic, Germany, Denmark, Algeria, Estonia, Egypt, Spain, Finland, France, United Kingdom, Grenada, Georgia, French Guiana, Guernsey, Greenland, Gambia, Guinea, Greece, Croatia, Hungary, Ireland, Israel, Isle of Man, India, British Indian Ocean Territory, Iraq, Iceland, Italy, Jersey, Jamaica, Jordan, Japan, Kyrgyzstan, Kazakstan, Lebanon, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Libyan Arab Jamahiriya, Morocco, Monaco, Moldova, Montenegro, Macedonia, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Russian Federation, Sweden, Slovenia, Slovakia, San Marino, Syrian Arab Republic, Tajikistan, Turkmenistan, Tunisia, Turkey, Ukraine, Uzbekistan, Vatican City State, Yugoslavia”

Czyli stara śpiewka. Podobnie było z transmisjami z HMŚ firmowanymi przez FIH. Wówczas Laola.TV, która pokazywała mecze także nie udostępniała ich na terenie Polski i wielu innych krajów. Prezes Negre obiecywał jednak, że sprawa jest w toku i to dopiero początek tworzenia globalnych transmisji hokeja.

Ja widać z powyższej listy, spotkań nie zobaczy cała Europa i duża część Azji. Dziwnie definiuje się pojęcie globalnej inicjatywy w FIH. Metodą wykluczenia można zadać pytanie kto właściwie będzie te mecze „live” oglądał?

Szkoda, że działacze FIH nie mają na tyle przyzwoitości, aby po prostu swojej inicjatywy nie reklamować? Szkoda również, że kłamie Prezes FIH Leandro Negre mówiąc na oficjalnej stronie: “Fani hokeja  będą zachwyceni możliwością obejrzenia najlepszego hokeja z całego świata poprzez wysokiej jakości przekaz telewizyjny bądź przez partnerów transmisyjnych FIH. (tutaj link do wypowiedzi)”.

Może nie znamy się my i nie umiemy tego uruchomić, jednak chyba Prezes FIH mija się z prawdą. Albo umyślnie robiąc dobrą minę do złej gry, czyli fuszerki jaką zrobili działacze FIH, bądź też myśląc że wszystko jest w porządku, w momencie gdy jego współpracownicy wiedzą, że tak nie jest.

Nie będziemy więc gorsi od FIH! Ogłaszamy, że my też robimy od jutra transmisje live z Champions Challenge I, ale niestety nie możecie jej zobaczyć, bo prawa autorskie w Polsce na to nie pozwalają…

8 thoughts on “Medialny skandal FIH: Dla kogo ta telewizja!?

  1. Znając życie w Polsce Pan Cichy niedługo wpadnie na pomysł, że będą transmitowane mecze w Polskiej lidze i ogólnodostępne w systemie PPV , bo przecież trzeba zarabiać i jak najmniej wydawać, dobrze mowie Panie Marku prawda?

  2. heheh. akurat tutaj obrona Pana Cichego. to raczej wina FIH – transmisji z Champions Challenge nie zobaczy pół świata. wszystko (zapewne) przez niebotyczną kasę o jaką chodzi w kontaktach z Hindusami, którzy musieli sobie coś tam zastrzec. raczej do samego kontraktu nie dojdziemy:)

    no, chyba że w komentarzu chodzi o czystą ironię. wówczas jesteśmy sobie w stanie wyobrazić PPV w wykonaniu PZHT. Obawiać się jednak można, że za dużego zysku z „Pej Per Wiu” by PZHT nie miał:)

    • Skad masz takie informacje? Jest mozliwosc ogladania tego na innym kanale niz ta Fih-owska telewizja? Moze jakis bukmacher pokazuje? Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s