PZHT namawia do budowy. A może by tak „przepraszamy”?


Dziś na stronie facebookowej „polskiego hokeja na trawie” ukazał się piękny komunikat. Budujący, nawołujący do konsensusu i przekonujący, że bez zgody i zjednoczenia hokej nie pójdzie do góry. Całkowita zgoda, dlatego sami przyłączamy się do apelu PZHT, namawiając także Was!

Tak jak wcześniej wspominaliśmy bardzo zależy nam na wzmocnieniu promocji i rozwoju hokeja na trawie w Polsce. W związku z tym szukamy osób, które zechcą nie tylko biernie się przyglądać, ale aktywnie uczestniczyć i tworzyć przyszłość polskiego hokeja ! Jeśli masz świeże pomysły, posiadasz umiejętności czy doświadczenie, które uważasz, że może być cenne dla tworzenia nowej jakości hokeja w… Polsce zgłoś się do nas ! Nowe jutro nie zależy od kogoś tam, gdzieś tam. Zależy od Ciebie tu i teraz ! Aby hokej na trawie wzniósł się na wyższy poziom potrzebna jest współpraca całego środowiska hokejowego ! Osoby, którym leży na sercu dobro hokeja zachęcamy do przesyłania wstępnych zgłoszeń mailem na adres: hokejtrawa@gmail.com.” – piszą na polskim hokeju…

Oczywiście zgłoszenia już wysłane, ale śmiemy spytać czemu do tej pory częste uwagi, sugestie i merytoryczne pomysły wielu osób były ignorowane, a niejednokrotnie, aby pokazać im, jak bardzo „ma się ich gdzieś” (łagodnie mówiąc) robiono tak wiele rzeczy chociażby ostentacyjnie  współpracując z ludźmi, którzy hokejem interesowali się tylko, gdy wiązało się to ze zwiększeniem zasobności ich portfela?

Czemu do współpracy namawia się teraz – bodajże na rok przed końcem kadencji obecnego Zarządu PZHT? Mamy nadzieję, że nie dlatego, aby poszerzyć grono ewentualnych winnych takiego, a nie innego stanu polskiego hokeja?

I najważniejsze. Żeby doszło do współpracy całego środowiska hokejowego trzeba wyciągnąć rękę nie poprzez pisanie górnolotnych zdań, a uderzenie się w pierś i przyznanie się do błędów oraz arogancji jaka dotykała przez lata wiele osób – zawodniczki, zawodników, trenerów, działaczy, dziennikarzy. Chociażby ze strony Pana Marka Cichego – sekretarza generalnego PZHT.

Wpisowi temu towarzyszy jednak dziwne przeczucie, że niektórzy uważają się za nieomylnych, uznając że wina za obecny stan polskiego hokeja leży wszędzie, tylko nie u nich. Na słowo „przepraszam” za swoje wieloletnie działania ze strony PZHT chyba zwykli działacze hokejowi nie mają jednak co liczyć…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s