Brawo Polska! Jest zwycięstwo, są też punkty!


Niebagatelne znaczenie dla polskiego hokeja ma dzisiejsze zwycięstwo nad Kanadą. Nasi w dogrywce pokonali rywali, zapewniając sobie grę o 5 miejsce z Malezją, a co najważniejsze utrzymanie w Champions Challenge I.

Ciężko oceniać mecz, którego mówiąc szczerze się nie widziało. Oglądając skrót można cieszyć się z wykorzystywania sytuacji, jakie mieli nasi gracze. Warto przypomnieć – Kanadyjczycy to nie chłopcy do bicia, a zespół, który w XXI wieku zrobił bardzo duży postęp, więc zwycięstwo jest dość prestiżowe.

Nie bez znaczenia jest tutaj fakt punktów rankingowych. Za piąte lub szóste miejsce w Champions Challenge I nasi zgarną ich kilka i wydaje się, że awans w rankingach jest czymś oczywistym. Poczekamy i wyliczenia FIH to potwierdzą.

Brawo, brawo, jeszcze raz brawo. Warto zwrócić się też do wiecznych narzekaczy. My na Prohokeju narzekamy, ale staramy się czepiać rzeczy merytorycznych, na które ktokolwiek ma realny wpływ. Czytając nieliczne opinie, że zespół pojechał do RPA na „fajną wycieczkę” nie robi się miło. Nie robi się miło nam, a tym bardziej kadrowiczom.

Dla tych z krótką pamięcią warto przypomnieć, że 2 lata temu w Dublinie nasi po świetnym turnieju awansowali do Champions Challenge I. Pokonując Malezję, Francję czy Irlandię biało-czerwoni własnym potem i sercem zostawionym na boisku pokazali, że zasługują na to, aby dziś w RPA siedzieć. Czym innym jest kolokwialne „gnojenie” ich za słaby mecz, gdzie popełnia się sporo błędów, czym innym natomiast komentowanie, że pojechali tam, bo chcieli zrobić sobie wycieczkę. Nie oni wybrali miejsce rozgrywania turnieju w RPA i gdyby grano w Winnicy albo Mińsku to też by się tam znaleźli.

Na koniec trochę narzekania. Aby nie popaść w hurraoptymizm warto napisać jedną rzecz. Fakt zapewnienia sobie utrzymania w turnieju zawdzięczamy zarówno grze Polaków, jak i choremu systemowi rozgrywek. Mieliśmy więc nieco szczęścia, ale ono sprzyja lepszym i coś w tym chyba jest. Brawo za indywidualną akcję dla Artura Mikuły, za strzał Waldemara Rataja i krótki róg Tomka Dutkiewicza. Dla innych też brawa.

Poniżej zapis meczu:

Polska – Kanada 3-2

1 thought on “Brawo Polska! Jest zwycięstwo, są też punkty!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s