Zadowolenie z utrzymania, smutek z wyników


W ostatnim swoim meczu podczas turnieju Champions Challenge I biało-czerwoni przegrali 0-3 z zespołem Malezji. Tym samym zespół Basa Dirksa uplasował się w turnieju na 6. miejscu utrzymując się w zmaganiach na obecnym szczeblu. Patrząc na wyniki poszczególnych spotkań nie można jednak popadać w optymizm.

W sześciu meczach turnieju nasi zawodnicy odnotowali pięć porażek i remis. Ich bilans bramkowy to  7 (8) – 27 (w nawiasie doliczony gol z dogrywki w meczu z Kanadą). W poszczególnych spotkaniach biało-czerwoni odnosili następujące rezultaty:

RPA – Polska 3-1 (2-0)

Polska – Belgia 3-7 (1-4)

Polska – Indie 0-7 (0-4)

Polska – Argentyna 1-5 (1-3)

Polska – Kanada 2-2 (2-2), dogrywka: 3-2

Polska – Malezja 0-3 (0-2)

Niestety nie daje to pozytywnych wniosków. Patrząc tylko i wyłącznie na zdobycze punktowe w spotkaniach turniejowych nasz zespół wypadł najsłabiej z całej stawki. Utrzymanie – o czym pisaliśmy już nieraz – zawdzięczamy przepisom FIH, które są totalnie niezrozumiałe z punktu widzenia sportowej rywalizacji. Najsłabszy zespół w grupie po trzech porażkach ma szansę na wygraną w turnieju.

Polacy co prawda z tej okazji nie skorzystali, jednak w kluczowym meczu po dogrywce pokonali spadkowicza do Champions Challenge II – zespół Kanady. Za to należą im się wyrazy uznania.

Należy liczyć, że przygotowania do kwalifikacji do IO w Londynie znacznie poprawią formę naszej drużyny ponieważ bez postępu wyjazd do Indii będzie tylko wyjazdem w celu zdobywania doświadczeń i punktów rankingowych, bez szans na awans do turnieju w Londynie. Pokazali nam to dobitnie Hindusi, którzy będą gospodarzami turnieju w Dehli. Bez wyraźnej poprawy w Indiach nie możemy marzyć o Olimpiadzie, której polska reprezentacja hokejowa nie doświadczyła od prawie 12 lat.

Zapis meczu z Malezją znajdziecie tutaj:

Polska – Malezja 0-3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s