Tymczasem w środku Polski…


Dziś rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów i seniorek… a my nie o tym chcieliśmy pisać, bo w końcu łatwiej pisze się o sprawach, w których się uczestniczy, aniżeli tych, o których się wie pośrednio. W związku z tym dzisiaj słów kilka o centralnej Polsce.

Nic nie jest tak potrzebne hokejowi jak mocny poziom dyscypliny w różnych regionach tego kraju. Dziś swoje rozgrywki rozpoczęły drużyny w centrum kraju. Dla jednych temat zupełnie nieznaczący w świetle rywalizacji o najwyższe krajowe trofea, dla tych żyjących hokejem w Województwach Łódzkim, Mazowieckim czy części Kujawsko-Pomorskiego coś dużo bardziej istotnego niż rywalizacja na najwyższym szczeblu.

Bardzo cieszy, że Skierniewice, gdzie odbywała się całość rywalizacji wzięły na siebie ciężar organizacji tego typu przedsięwzięcia, pokazując swoje aspiracje do bycia centrum hokejowego regionu na tym obszarze. Centrum nienajmocniejszego, ale przynajmniej komuś na rozwoju hokeja zależy. Tym bardziej cieszy, że w skierniewickiej hali grali seniorzy, juniorki, juniorzy młodsi i młodzicy aż z siedmiu klubów. Bardzo to optymistyczne i miłe, że komuś na tej hokejowej pustyni zależy na kultywowaniu hokejowych tradycji za co Skierniewicom należą się wyrazy uznania. Szczególnie Markowi Sikorze, któremu jak widać chce się tam działać, pomimo wielu trudności.

Szkoda, że przez zaniedbania zarówno ze strony miasta, klubów i PZHT na turnieju zabrakło drużyny z Łodzi, gdzie znajduje się siedziba Okręgowego Związku Hokeja na Trawie. Szkoda, bo to duże miasto zasługujące na hokej, z wieloletnimi tradycjami, a większej i lepszej okazji do pokazania się w regionie może Łódź nie mieć.

Dla nas – autorów tego bloga – ważne, że po raz kolejny swoją obecność zaakcentował Sokół Warszawa. Klub dla nas prywatnie najważniejszy i najbliższy, niezależnie od sukcesów osiąganych przez tych większych i lepszych. Dopóki ośrodki hokejowe takie jak Warszawa, Skierniewice czy Łódź nie będą miały silnych drużyn w każdych kategoriach wiekowych, dopóty hokej nie podniesie się z kolan i nie zmienią tego festyny, programy i komunikaty. Wiele czasu będzie jednak musiało upłynąć  zanim niektórzy zdołają to pojąć.

Optymistyczną sprawą jest, że już nieługo kolejne turnieje tych drużyn, a co do rezultatów, to niestety nie znamy dokładnych, poza seniorami, których kolejność prezentujemy poniżej:

1. Skierniewice

2. Rypin

3. Warszawa

4. Skierniewice II

5. Lutkówka

3 thoughts on “Tymczasem w środku Polski…

  1. Dopuki nie powstaną obiekty do hokeja na trawie w Warszawie (kilka) i w okolicy nic się nie zmieni.Poznań za pieniądze z budżetu państwa wybudował sobie w koło Poznania sporo obiektów do hokeja na trawie i zaporzestał to im starczyło choć plany były budowanie obiektów do hokeja na trawie w dalszym ciągu.Dopuki siedziba PZHT będzie w Poznaniu,działacze PZHT w większości z Poznania żyją z dotacji z Ministerstwa Sportu.Oni nigdy nie zgodzą się na przeniesienie siedziby PZHT do Warszawy.Będą torpedować wszystkich chcących tej zmiany.Jednak jeżeli Okręgowe Związki razem zjednoczą się i podejmą wspóną walkę to siedzibę PZHT przeniosą do Warszawy.Zróbcie to dla Waszego klubowego dobra i dobra hokeja na trawie w Polsce.Koniec dyktatury jaka do tej pory jest ze strony działaczy z Poznania.Powodzenia..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s