Nieludzkie godziny – hokejowa specjalność


Niejednokrotnie nie tylko od nas płynęły głosy dotyczące nienormalnych godzin rozgrywania spotkań ligowych. Jest tak od lat i nie zmienia się niestety zbyt wiele. Niestety zbyt wiele nie zmienia się także w godzinach rozgrywania spotkań drużyn narodowych, co pokazują najbliższe sparingi Polek.

Pamiętamy doskonale, gdy grając jeszcze w lidze – głównie w Łodzi – przekładano godziny niedzielnych spotkań jeszcze w sobotnie popołudnia, bo zawsze znajdował się ktoś, kto chciał wcześniej dotrzeć do domu. I tak zwykle zamiast o 10:00 grano o 9:00, a w ekstremalnych sytuacjach zdarzało się tak, że zamiast o 9:00 spotykano się na boisku o 8:00 i jedyni widzowie oglądajacy to widowisko, byl ludźmi wyglądajacymi z okien, aby zobaczyć co za czubki w niedzielę o 8:00 wyszły pograć w hokeja. Nie czubki tylko tak toczono rozgrywki ligowe. Drodzy Państwo!

Oczywiście tutaj wina leżała po stronie zawodników, sędziów i działaczy, a jej opowiedzenie ma wymiar bardziej anegdotyczny. Niestety anegdotą nie jest wyznaczanie godzin spotkań 1. ligi seniorów.

Kto, pytamy kto pojawia się na meczach pierwszej ligi hokeja jeśli rozgrywane są one najczęściej w godzinach 12-14 w niedzielę?! Poza najwierniejszymi fanami, rodzinami, dziewczynami, kochankami i pracownikami PZHT nikt na tych spotkaniach się nie zjawia i trudno mówić o promocji hokeja. Wiadomo, że zawodnikom wygodniej spotkać się wcześnie, aby wrócić kilkadziesiąt kilometrów do domu i mieć jeszcze kilka godzin dla siebie. Dla promocji hokeja chyba jednak warto się poświęcić. Ci, którzy hokejem się nie interesują, a potencjalnie by mogli o tej porze wracają z kościoła, jedzą niedzielny rosół, albo niejednokrotnie dopiero się przebudzają po sobotniej imprezie…

O tym, że wszystkie prośby i sugestie idą w pustą przestrzeń dowodzą godziny najbliższych spotkań sparingowych kobiecej reprezentacji Polski z Angielkami. Nie chcemy dochodzić sportowego aspektu i wartości tych sparingów, bo ta niewątpliwie jest i dobrze, że nasze zawodniczki rozgrywają mecze międzynarodowe. Skoro jednak zaprasza się kibiców na mecze, warto dobrać dogodne dla nich terminy. Czy są dogodne raczej mamy wątpliwości.

Wtorek – godzina 21:30,  środa – godzina 16:00. Gdyby ktoś miał wybrać najgorsze godziny popołudniowe w tygodniu (od 16:00 kiedy większość ludzi pracuje) to wymienione bezapelacyjnie wygrywają. Kto poza uczniami pojawi się na meczu o godzinie 16:00? Kto poza bezsennymi bezrobotnymi pojawi się natomiast na meczu o godzinie 21:30? Czy nie łatwiej zorganizować spotkania w przedziale 18:00-20:00, tak aby każdy wrócił z pracy, zjadł obiad, odrobił lekcje, a jednocześnie nie musiał wracać do domu w towarzystwie nocnej głuszy?

Rozumiemy czynniki obiektywne jak godziny wynajmu hali, inne grupy korzystające z obiektu czy może wyższe koszta, ale skoro kadra narodowa nie jest uprzywilejowana podczas rozgrywania swoich sparignów, a ewentualne koszty wynajmu i różnica w cenach odgrywają tutaj rolę to z naszym hokejem jest gorzej niż myślelismy.

8 thoughts on “Nieludzkie godziny – hokejowa specjalność

  1. „albo niejednokrotnie dopiero się przebudzają po sobotniej imprezie…” to raczej o zawodnikach wstających 1,5 h przed meczem haha

  2. Jeśli chodzi o reprezentację, zgadzam się, jeśli i o kluby to co innego. W sobotę o 18 czy 20, to ludzie chodzą na dyscypliny bardziej popularne piłka nożna, koszykówka, żużel itd. Jeśli chcecie żeby na hokej przychodziły tylko rodziny hokeistów i dwóch- trzech fanatyków hokeja, to proszę bardzo, można organizować mecze w tym samym czasie co piłkarze albo żużlowcy.

  3. @ Sławek : To proponuje o 5.30 rano. Wtedy nikt inny nie gra, nie jest to pora jedzenia, pierwsza msza w kościele też zawsze jest ok 7.00, więc same plusy takiej pory

  4. E tam, w sumie to prawda jest taka, ze w niedziele w Gnieźnie, czy Toruniu jest żużel i mało prawdopodobne jest zrobienie konkurencji. W Gnieźnie na żużel idzie kolo 10 tysięcy osób, w Toruniu jeszcze więcej także mecze rozgrywane są wcześniej np. o 12, bo tylko wtedy ktoś przyjdzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s