2012 rokiem przełomu dla Polek?


Polki mają za sobą trzy spotkania sparingowe z zespołem Anglii. Nasz zespół odnotował dwa zwycięstwa i porażkę. Obserwując podejście całej kadry seniorek do treningów oraz najbliższej przyszłości, można przypuszczać, że rok 2012 będzie dla nich rokiem przełomowym.

Nasza kobieca reprezentacja jeszcze kilka lat temu nie znaczyła w Europie praktycznie nic. Dziewczyny z roku na rok czyniły jednak postępy i teraz większość europejskich drużyn musi liczyć się z naszą kadrą. Można powiedzieć, że pierwszą odsłoną wejścia na hokejowe salony zespołu Krzysztofa Rachwalskiego nastąpiła podczas HMŚ w Poznaniu, gdzie nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo przyzwoicie.

Po nieco mniej udanych Mistrzostwach Europy „B”, na których wielu fanów uniesionych niezłymi wynikami naszej drużyny oraz faktem występowania przed własną publicznością wierzyło nawet w awans znów wraca uzasadniona wiara w Polki. Dzięki sprzyjającemu zbiegowi okoliczności Polki pojadą do Indii, aby walczyć o olimpijskie kwalifikacje.

Sam fakt tak odległej podróży na tak ważną imprezę ze świadomością, że tylko od postawy naszych zawodniczek zależy czy zdołają pokazać się w Londynie jest dla naszej drużyny bardzo motywujący. Należy wierzyć, że motywacja przełoży się na dobre treningi i podniesienie poziomu sportowego, w co nie mamy podstaw, aby nie wierzyć. Niezależnie od wyników turnieju w New Dehli nasze zawodniczki przechodzą do historii, bo tak ważnych spotkań kadra kobiet  w hokeju nie grała od lat…wielu.

Nie ulega wątpliwości, że trener Rachwalski wraz z Leszkiem Henslerem i całym sztabem wykonują dużo dobrej roboty. Gdyby jeszcze w kraju nieco bardziej poważną formułę miały nasze rozgrywki ligowe, wówczas było by im dużo łatwiej. Trzeba w tym kierunku działać i robić wszystko, aby drużyn kobiecych wśród seniorek było chociaż osiem…

W każdym razie patrząc na entuzjazm z jakim Polki myślą o turnieju w Indiach nie można być pesymistą i wierzymy, że nasze hokeistki zdają sobie sprawę z szansy przed jaką stanęły…

6 thoughts on “2012 rokiem przełomu dla Polek?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s