Kłamstwo ma krótkie nogi, czyli hokej dla wybranych


Wspaniały prezent świąteczno-noworoczny zrobili klubom nasi działacze z Chociszewskiego. Dziś na stronie PZHT ukazała się informacja, że 28 grudnia zorganizowany zostanie piknik „Zagraj z hokeistami między świętami”. Szkoda, że nie wszystkie dzieci do 10 roku życia będą mogły w turnieju zagrać. Styl w jakim załatwiono sprawę również świadczy o pewnych osobach nienajlepiej.

Polski Związek Hokeja na Trawie poinformował drużyny (nie wiemy czy wszystkie) o organizowanej inicjatywie, obiecując jednocześnie pokrycie kosztów dojazdu oraz wyżywienia na noworoczne zmagania. Zgłosiło się chyba całkiem sporo drużyn, bo ktoś z organizatorów musiał wybrać kto zagra. Wybrał w nienajlepszym stylu.

W normalnie działającej instytucji, gdy dochodzi się do wniosku, że zainteresowanie inicjatywą przerosło oczekiwania, wówczas można zmienić system rozgrywek, a symbolicznymi kosztami obciążyć uczestników, tak aby dalej nikt nie płacił pełnej stawki za dojazd, pomimo większej niż przewidywano liczby zgłoszonych. Ostatecznie można tych, którzy zgłosili się jako ostatni poinformować pisemnie, że miejsca są już zajęte i pomysłodawcy przepraszają za zaistniałą sytuację.

Nasze hokejowe władze znane ze swojej pomysłowości wybrały „trzecią drogę”. Wierząc, że żyjemy w epoce kamienia łupanego, a ludzie nie kojarzą faktów „wybranym” wysłano pismo, że turniej się nie odbędzie, jednocześnie informując, że jednak się odbędzie na stronie internetowej PZHT. Ciekawe, pomysłowe i innowacyjne, ale ktoś śmiał zajrzeć do internetu i skojarzyć fakty.

Równie ciekawe są przyczyny takiego zachowania, ale o to możemy jedynie pytać w głuchą przestrzeń:

– czy zabrakło miejsca dla zgłoszonych najpóźniej?

– czy drużyny wybierano według jakichś subiektywnych kryteriów?

– czy z finansami PZHT jest tak źle, że na turnieju nie mogą pojawić się Ci, dla których zwroty za podróż byłyby największe?

Odpowiedzi raczej w najbliższym czasie nie znajdziemy, ale stosowne pismo o „turnieju widmo”, który jakimś cudem 28 grudnia jednak się odbędzie oczywiście wklejamy. WSTYD PANOWIE!

Pismo Sekretarza Cichego informujące o odwołaniu turnieju

8 thoughts on “Kłamstwo ma krótkie nogi, czyli hokej dla wybranych

  1. Śmiech na sali. Cała sytuacja tak kuriozalna, że wypadałoby nagłośnić w mediach krajowych! Brak słów po prostu.

  2. porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT porażka PZHT

    takie zachowanie nadaje sie do naglosnienia, a moze wtedy znajda sie zaginione pieniadze…

  3. Ciąg dalszy chałtury pzht jak z turniejem dzieci podczas HMŚ w Poznaniu… Dość się napisałem prawie rok temu na ten temat. Niestety „wykluczeni” pokornie schylą główki (bo o wspólnym sprzeciwie mowy byc nie może – jak zawsze), a towarzysz Cichy będzie dalej „rządził i dzielił”. A przecież my, Wielkopolanie szczycimy się, że to Poznański Czerwiec ’56 rozpoczął demontaż komunizmu.

    P.S. Iuventa takiego zaproszenia przynajmniej drogą mailową nie otrzymała.

  4. Pingback: Dyskryminacja Śląska? | Prohokej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s