Będziemy debatować o hokeju!


Niejednokrotnie w komentarzach na Prohokeju pojawiają się zarzuty, że dużo piszemy tymczasem nasze pomysły nie przekładają się na konkretne, realne działania. Aby obalić ten mit pragniemy zorganizować debatę na temat przyszłości hokeja.

Dajemy sobie czas (styczeń), aby dopracować formułę planowanego spotkania. Każdy z nas wie, że o przyszłości hokeja na oficjalnych spotkaniach rozmawia się zbyt mało. Ba! Przeciętny uczestnik naszego środowiska nie ma pojęcia o tym, jaką wizję rozwoju hokeja na najbliższe lata prezentują nasze władze.

Będziemy chcieli się tego dowiedzieć i zaprosić do dyskusji wszystkich tych, którym dobro hokeja leży na sercu: zawodników, trenerów, działaczy, ekspertów spoza środowiska hokejowego – np. dziennikarzy, PR-owców. Tak jak piszemy forma w jakiej wszystko się odbędzie zostanie wypracowana wspólnie z Wami – czytelnikami naszej strony.

Liczymy więc na Waszą kreatywność w komentarzach i obiecujemy, że lutym lub marcu (raczej w marcu) do takiego spotkania dojdzie i będzie ono transmitowane w internecie. A więc uruchamiajcie pomysły. Czas na hokejową burzę mózgów!

12 thoughts on “Będziemy debatować o hokeju!

 1. Pewnie naturalne miejsce to Poznań. Są jeszcze inne potencjalne propozycje hokejowych miast: Gniezno, Toruń, Siemianowice Śląskie czyli największe poza Poznaniem…
  A co do miejsca konkretnego – może ktoś nam je zaproponuje?:) Kto wie:)

 2. No w Waszym przypadku najlepiej jak by to była Warszawa. Tylko kto tam przyjedzie haha. Poznań to było by najrozsądniejsze miejsce, a do dyskusji zaprosić po za tym wszystkich z PZHT- może ktokolwiek by przyszedł.

 3. A ja ma pytanie odnośnie Okręgowych Związków hokeja na trawie. Zauważyliście, iż nie mają oni nawet żadnej domeny, a w związku z tym posiadają skrzynki e-mail na darmowych portalach. Na pewno gdyby kontrahent napisał do mnie ze skrzynki wp to potraktowałbym go trochę z przymrożeniem oka. Nie ma komu tego nawet zrobić…masakra

  • zwracaliśmy na to uwagę działaczom PZHT od lat, ale stwierdzili że to sprawa drugorzędna, aby mieć imienne maile, nowoczesny papier firmowy i wszystkie „te duperele”, które świadczą o całości…

   • Mateusz Godz nie przejmuj się takimi wpisami.Będzie ich więcej.Poznaniacy będą niszczyć wszystkich do bólu to świadczy o ich determinacji w walce o utrzymanie takiego stanu rzeczy w hokeju na trawie.Im nie zależy na poziomie i rozwoju hokeja na trawie w Polsce.Im chodzi tylko aby oni rządzili hokejem w Polsce.Taka jest prawda.Dlatego warto zmienić taki stan hokeja na trawie w Polsce.To będzie cukces tych co się włączą do przeniesienia siedziby PZHT do Warszawy.Nie bójcie się podjąć tej sprawy.Okręgowych Związków Hokeja na Trawie jest więcej i od nich będzie zależeć czy są wstanie zmienić i przenieść siedzibę PZHT do Warszawy.Jak to się stanie to hokej na trawie w Polsce się uratuje.Warto dla tej sprawy podjąć wspólną walkę o przeniesienie PZHT do Warszawy.Powodzenia.

 4. Jedno jest pewne.Zmiany muszą nastąpić.Za komuny sport finansowany był przez państwo.Teraz jedynie Poznań ma sponsorów SMS,AWF,Grunwald,Pocztowiec ? ,natomiast kluby w Polsce biedują mają niewielkie dotacje z urzędów.Hokej na trawie musi zadomowić się w dużych miastach i tam szukać sponsorów.Na wsiach i niewielkich miejscowościach ciężko o pozyskanie środków na utrzymanie drużyn na wysokim poziomie,jedynie szkolenie,prowadzenie drużyn młodzieżowych.Dopuki nie będzie hokeja na trawie w dużych miastach nie ma co liczyć na rozwój i poziom hokeja na trawie.Przykład Poznania.Natomiast powinna być dobra wola wszystkich aby siedziba PZHT byłaby w Warszawie.W przeszłości był program budowy obiektów do hokeja na trawie.Miały one powstawać co roku jeden obiekt ! Powstały w Wielkopolsce i dalej działacze PZHT zaprzestali realizować ten program.Powinno się ludzi odpowiedzialnych w PZHT rozliczyć z tego.Sami się nie roliczą.Bez budowy obiektów do hokeja na trawie w dużych miastach a szczególnie najpierw w Warszawie hokej na trawie będzie kulał.Natomiast Poznań dalej będzie kasował całą dotację dla swoich prywatnych interesów.Czy tak dalej musi być ?

 5. Szkoda, że w gronie osób, którym hokej jest bliski sercu, nie wymieniliście kibiców. Mam wrażenie, że na Prohokeju wypowiadają się tylko zawodnicy i eksperci. Panowie i panie. Chyba nie chcecie żeby zabrakło was w tej debacie. Pewnie ze względu na kibiców lepszy byłby Poznań na debatę. Tylko Warta ma kibiców którzy chcą coś zmienić ( jedynych którzy coś robią ). Ja jednak proponuję Toruń – tak dla pogodzenia Warszawy i Poznania 🙂

 6. @Sławek – ale to nie jest kwestia godzenia;) Nikt nie brał Wawy pod uwagę jako miejsce potencjalnej debaty. Wydaje nam się, że Poznań, to najlepszy wybór, bo gdzie rozmawiać o hokeju we własnym gronie, jak nie w jego Stolicy?

  • W Poznaniu,a nie w Łodzi,Katowicach,Wrocławiu,Toruniu czy Warszawie.Właśnie w Warszawie gdzie wszyscy mieliby szanse w debacie co dalej z hokejem na trawie w Polsce wypowiedzieć się nad problemami związanymi z rozwojem,popularnością i podniesieniem rangi hokeja na trawie w Polsce.Nad tworzeniem klubów hokeja na trawie w dużych miastach gdzie są większe możliwości pozyskania sponsorów,środków niż na wsiach,małych miasteczkach ( nieubliżając im).Spytajcie W.Ziaję albo zaproszcie go w celu wypowiedzenia się w kwestii jakie stoją przed hokejem na trawie w Polsce.W samym Hamburgu jest wiele więcej boisk do hokeja na trawie niż w całej Polsce.A my poza Poznaniem w którym władze PZHT wybudowało sobie obiekty do hokeja na trawie zapaństwowe piedniądze i zawłaszczyło sobie dożywotnio panowanie nad hokejem na trawie.Reszta się nie liczy.Tylko tak dalej ma być ? Jedynie zmiana siedziby z Poznania do Warszawy zmieni radykalnie poprawę wizerunek hokeja na trawie we wszelkich środkach masowego przekazu w Polsce.Teraz się śmieją i wyszydzają z laskarzy i laskarek.Wszyscy o tym wiecie co mówią o naszej kochanej dyscyplinie.Czy można zmienić to ? Szansa jest tylko Poznań na śmierć i życie walczyć będzie aby hokeja na trawie nie oddać.W Polsce jest więcej OZHT i od nich będzie zależeć jak dalej będzie,szczegnie dla ich samych i jak będą traktowani.Powodzenia,liczę żę są ludzie w Okręgowych Związkach którzy potrafią wsplnie dużo zrobić i nie podadzą się Poznaniowi.Oby tak było.Pożyjemy. Zobaczymy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s