Hokejowa Polsko! Oglądaj „nasze”


Rzadko nasz blog przyjmuje formę informacyjną, ale teraz byłoby to niepoważne, gdybyśy informację pominęli. Polki pokonały Niemki 5-3 NA ICH TERENIE w swoim ostatnim meczu grupowym HME grupy „A” w Lipsku. O 15:30 zespół Krzysztofa Rachwalskiego zagra w półfinale z Białorusią, a my musimy trzymać kciuki za naszą drużynę!

Zwycięstwo nad Niemkami w hokeju na trawie można porównać do sytuacji, w której Niemców pokonują polscy piłkarze. Jest więc o czym informować. Warto napisać w tym miejscu o ogromnym postępie, jaki w przeciągu ostatnich lat zrobiła kobieca reprezentacja w hokeju na trawie.

Kto kilka lat temu uwierzyłby, że dziś reprezentacja mężczyzn, będzie grała „w cieniu” kobiet? Tak właśnie dzieje się w tym momencie. Polacy – na szczęście póki co skutecznie – walczą we Włoszech o powrót do elity. Polki walczą… o najwyższe miejsca i zaszczyty w Europie!

Nasze zawodniczki w Lipsku grają bez respektu i są zaskoczeniem dla wszystkich. Na oficjalnej stronie organizatora turnieju w dziale prezentującym drużyny czytamy o Polkach: „Ich celem jest pozostanie w grupie „A”” – faktycznie taki cel stawiano przed drużyną, ale teraz już nie musimy zaprzątać sobie tym głowy. O pozostanie w grupie „A” walczą takie halowe potęgi jak Hiszpania czy Ukraina. Polki myślą o medalach.

Drużyna, która pokonuje w hali Niemcy jest w stanie wygrać z każdym. Dziś o 15:30 nasze hokeistki powalczą z Białorusinkami – dla wielu z nich będzie to jeden z najważniejszych sportowych momentów w życiu. Kibicujmy im i oglądajmy na stronie turnieju – TUTAJ.

Niezależnie od tego jak powiedzie się Wam w półfinale, musicie wiedzieć, że hokejowa Polska jest z Was dumna!

Ach. Jeszcze wynik, który napawa optymizmem każdego Polaka:

Niemcy – Polska 3-5 (1-3)

0-1 Natalia Wiśniewska (5.), 0-2 Aleksandra Bugała (15.), 0-3 Marlena Rybacha (17), 1-3 Franziska Hauke (20, krótki róg), 1-4 Paulina Okaj (23.), 1-5 Paulina Okaj (28, krótki róg), 2-5 Franziska Hauke (30, krótki róg), 3-5 Rebecca Landshut (33, krótki róg).

6 thoughts on “Hokejowa Polsko! Oglądaj „nasze”

  1. Białorusinki nie leżą naszym zawodniczkom i tak się stało tym razem.Jednak co by nie było gramy do końca.Dziewczyny pokazują że zasługują na lepsze traktowanie ze strony PZHT.Zawsze w przeszłości traktowane były nie poważnie wręcz ironicznie ze strony działaczy PZHT,ale jak zaczęły odnosić sukcesy to szybko ich przygarneli dla swoich prywatnych interesów.Mam nadzieję że czasy złe minęły i nie ma różnicy w traktowaniu kobiet i mężczyzn.Mamy naprawdę sporo bardzo dobrych,uzdolnionych zawodniczek które w przyszłości przyniosą mam sporo radośći ze swoich występów z reprezentacją..Myślę że jutro będzie nasz dzień w Lipsku.Trzymajmy kciuki za nasze dziewczęta (kobiety).Powodzenia.

  2. Brawo dziewczęta ! Zasługujecie na wielkie uznanie od działaczy PZHT.Udowodniliście że należy Wam się tak samą pomoc z ich strony chociaż tak mało jest klubów seniorek w Polsce.Kto jest wstanie przyczynić się do rozwoju hokeja na trawie w Polsce,przecież to taka piękna dyscyplina sportowa drużynowa.Jest to sport dla każdego,warunki fizyczne nie grają żadnej przewagi.Sprawność,zwiność najważniejsza.Szkoda tej przegranej z Białorusinkami w półfinale.Lecz zwycięstwo z Niemkami smakuje podwójnie.Brawo jeszcze raz brawo !

  3. Nasze dziewczyny z brązowym medalem ! Po wczorajszej porażce z Białorusinkami 1:2, dziś w meczu o brąz pokonały 4:3 Holenderki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s