SZACUNEK!


Droga Kadro Kobiet! Zrobiłaś coś, czego od Was nie wymagano i mało kto zakładał, że jest to w ogóle możliwe! Brązowy medal HME seniorek dla reprezentacji Polski to sukces, który nie śnił się chyba nawet wielu optymistom. Tak jak napisaliśmy na Facebooku: „czapki z głów”!

Przejście przez turniej jak burza, pokonanie Niemek, wygrana z Holenderkami – to sukcesy, które budzą szacunek i uznanie. Dlatego też nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze raz pogratulować Wam Drogie Zawodniczki, jak także całemu sztabowi szkoleniowemu z Krzysztofem Rachwalskim na czele. Wykonujesz kawał wyśmienitej pracy i ten, kto tego nie dostrzega jest po prostu niewidomy albo ….  no, nieważne.

Zrobimy wszystko, aby o Waszej grze dowiedziało się jak najwięcej osób, bo tylko tak możemy pomóc. Gratulujemy oczywiście również Panom, którzy potwierdzili, że miejsce w europejskiej czołówce po prostu im się należy i okres słabszej gry w hali był tylko przejściowy – potęgą w tej odmianie hokeja byliśmy, jesteśmy i miejmy nadzieję, że będziemy nawet większą od Niemiec!

To był udany dzień weekend dla polskiego hokeja!

5 thoughts on “SZACUNEK!

 1. mateuszgotz teraz każdy będzie z kadrą kobiet.Ten sukces został wypracowany dzięki ich pracy nie tylko w kadrze.Zaczynały i trenowały w klubikach gdzie warunki do trenowania były skromniutkie.Małe sale gimnastyczne a boiska trawiaste do piłki nożnej.W reprezentacji jest spora wiodąca grupa zawodniczek z Nysy które ostatnio gra u siebie mecze na boisku do piłki nożnej.Drużyny przyjezdne są przerażone widząc na czym mają grać.Hokej w Nysie powstał blisko 35 lat ( w roku 1977).Z Nysy w Moskwie na Olimpiadzie było 6 zawodniczek.Jedną z nich Małgosia Polewczak (Gajewska).Uznaną ją najlepszą bramkarką IO.Obecnie jako trenerka szkoli i wychowuje wspaniałe zawodniczki w Brzezinach.Nysa nie posiada żadnej własnej bazy szkoleniowej i jedynie SP 2 istnieje.Wszelkie próby podejmujące wybudowaniu obiektu do hokeja na trawie nie przynoszą rezultatu.Obecnie jeżeli nikt nie pomoże hoćby wybudowaniu boiska do hokeja trawie to w każdej chwili hokej na trawie w Nysie zniknie,a szkoda bybyło utracić następnego ośrodka chyba dobrego zasłużonego dla polskiego hokeja na trawie.Kto pomoże Nysie ?

 2. Wielki historyczny sukces. Brązowy medal mistrzostw Europy, a telewizja publiczna milczy. Ważniejsza jest informacja że Małysz dojechał. Za co ja płacę abonament? Jak oni mnie olewają, to też ich olać?

 3. Po pierwsze Gratulacje gralyscie super pewnie ze teraz ojcow sukcesu bedzie duzo ale glowne laury naleza sie Trenerowi mlodego pokolenia Krzyskowi Rachwalskiemu i staremu wydze Leszkowi Henslerowi . Gratulacje Krzysiu i Leszku zrobiliscie najwieksza niespodzianke tych Mistrzost Respect i daliscie wszystkim kibicom hokeja wiele milych chwil.
  Naturalnie gratulacje nalerza sie tez trenerom klubowym ktorzy wiaza koniec z koncem i prubuja ratowac Dziewczecy hokej.
  Sam mialem przyjemnosc poznac dwie trenerki z Nysy te Babki maja tyle Energi i pozytywnego myslenia ze tylko pozazdroscic,ale jak MInisterstwo i PZHT nie pomorze w sprawie sztucznej trawy to wkoncu ten entuzjazm moze zgasnac.
  Teraz po tym sukcesie jest argument zeby w koncu taki objekt tam powstal.
  Tak na marginesie pozdrawiam Dziewczyny i trzymam za was kciuki nie dajcie sie
  Wracajac do dziewczyn z reprezentacji to co zrobilyscie nie miesci sie w glowie pelen szacúnek Dzieki

 4. GRATULACJE!!! REWELACJA!!!

  Rewelacyjny występ i świetny efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Faktu tego nie umniejszy nawet to, że Niemki grały którymś tam składem (1 kadra rozpoczęła przygotowania do olimpiady). Wynik przejdzie do historii. Szkoda tylko tego pecha z Białorusią (wybitnie nam nie leży ten zespół, ale jeszcze się odegramy). Byłby wtedy finał Niemcy-Polska. Oj, by się działo! Napisałem przed rokiem, że K. Rachwalski jest Wentą polskiego hokeja i kolejny raz się to potwierdza. Zobaczycie, że jeszcze wiele dobrego usłyszymy o Jego osiągnięciach.

  Już na najbliższym treningu nie omieszkam zadać moim niemieckim zawodniczkom (12-14 l.) pytania: „Kto wie, z kim Niemki przegrały jedyny mecz na HME w Lipsku?” Na pewno niektóre będą zdziwione, a na pewno z jeszcze większym respektem będą mysleć o polskich hokeist(k)ach. Jak na razie znają go głównie dzięki nam. Wystarczyło już, że cała trójka moich dzieci (jako jedyni cudzoziemcy w klubie) od razu weszła do pierwszych składów w swoich drużynach i zaczęła odgrywać w nich ważne role mimo wciąż istniejącej bariery językowej.

  DZIĘKUJĘ W IMIENIU POLSKIEGO „DESANTU” W HEILBRONN. TAK TRZYMAĆ!!!

  Rajmund Plawgo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s