Kadra dostępna tylko dziś…


Tak. Znowu po gratulacjach i optymistycznym tonie będziemy się czepiać. Łatwo nie ma. Wchodzimy na stronę związku, a tam piękna informacja zapowiadająca konferencję prasową. Piękna oczywiście w cudzysłowie. Gdy przeczyta ją nieco bardziej nerwowy dziennikarz, bądź ktoś pozbawiony poczucia humoru, wynikającego z niezamierzonego żartu słownego na oficjalnej stronie PZHT, z promocji hokeja będą nici.

Co czytamy w informacji zapowiadającej konferencję prasową z naszymi hokejowymi bohaterkami i trenerem? „Tylko w dzisiejszy poniedziałek, 16 stycznia 2012 roku o godz. 14.00 w siedzibie Polskiego Związku Hokeja na Trawie w Poznaniu przy ul. Chociszewskiego 56 przedstawiciele mediów będą mieli okazję do rozmowy z zawodniczkami i ich trenerem Krzysztofem Rachwalskim.” – to jakiś koszmar. Oficjalna strona związku sugeruje, że TYLKO NA KONFERENCJI PRASOWEJ, będzie można porozmawiać z naszymi hokeistkami. Zakładając, że dziennikarze mają tylko kilka godzin od pojawienia się informacji o konferencji, do wysłania swoich wysłanników do siedziby PZHT, to frekwencja na konferencji raczej może być marna (w sumie to była, bo konferencja już za nami).

Sformułowanie „tylko dziś jest okazja” kojarzy się raczej z promocją w Auchan, bądź Tesco, a nie zaproszeniem na profesjonalną konfernecję prasową dla mediów, o które powinniśmy zabiegać na każdym kroku.

Należy wierzyć, że to raczej niefortunne sformułowanie, a nie zamierzone stwierdzenie, jednak błąd jest na tyle poważny, że naprawdę nie zjednuje mediów, które mają prawo uważać, że ktoś im robi łaskę, z możliwości rozmowy z naszymi hokeistkami. Trudno nazwać to profesjonalnym podejściem do sprawy.

Każdy kto przeanalizuje cytowane zdanie, dojdzie do wniosku, że gdyby na przykład jutro o naszych zawodniczkach chciał powiedzieć Polsat, TVN lub TVP to spotka się z odmową, bo przecież konferencja prasowa już była.

Sugerujemy też zmianę zegara na oficjalnej stronie związku. No, chyba że ustawiony jest dobrze, a wtedy nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować faktu, że informacja o konferencji prasowej pojawia się 58 minut po jej rozpoczęciu.

PS

W żadnym wypadku nie piszemy tego w kontekście czepiania się kadry. Ona zrobiła swoje i wiemy, że dziewczyny do mediów nastawione są bardzo pozytywnie! Raczej ktoś kto myśli nad koncepcją ogólną nie sprawdza się na swoim stanowisku.

11 thoughts on “Kadra dostępna tylko dziś…

 1. mateuszgodz będzie tak jak zawsze,Piękny sukces dziewczyn a nie PZHT zawsze traktował hokej kobiecy po macoszeniu.Kiedyś bronił się przed hokejem kobiet.Była tzw.komisja hokeja na trawie kobiet traktowana jak piąte koło u wozu,śmiano się z tymi ci się hokejem na trawie dziewcząt zajmowali.Jak przyszły sukcesy drużyn reprezentacyjnych natychmiast odsuwali szkoleniowców z Polski i swoich z Poznania obsadzali.Tak jak teraz jest od kilku lat.Gdy hokej na trawie przestanie odnosić sukcesy to zostawią hokej na trawie na boczny tor.Tak było już kilka razy w przeszłości obym się mylił.Mateuszgotz powiem Ci na koniec gdyby siedziba PZHT była w Warszawie to ten sukces byłby słyszalny w całej Polsce w prasie,radiu i telewizjach.Dopóki siedziba PZHT nie zostanie przeniesiona do Warszawy nikt nie będzie traktował poważnie hokeja na trawie w Polsce.Taka jest prawda.Dowód dzisiejszy dzień.

 2. Mateuszgotz apropo gdyby siedziba PZHT w Warszawie napewno Pani Minister Sportu Mucha chętnie przyjęłaby w Ministerstwie nasze medalistki.Ten sukces napewno znacznie przyczyniłby się do rozwoju,podniósłby rangę i poważne traktowanie go.Wszystko stoi na zmianę siedziby PZHT do Warszawy.Trzeba tego dokonać jak najszybciej.Pozdrawiam.

 3. Bogus on tylko kto miał to zrobić ? Kolejna klapa PZHT.Jeszcze jedno kadra mężczyzn wylatuje do Chile w celu przygotowania się do turnieju przedolimpijskiego w Indiach,kadra kobiet do Wałcza ! Turniej za miesiąc no i jak nasi trenerzy mają przygotować zawodniczki do gry na trawie ? Tak pracuje PZHT na rzecz reprezentacji kobiet.Komu zależy aby dobrze przygotować kadrę narodową kobiet aby mogły wywalczyć awans do IO w Londynie ? Mateusz Gotz no co Ty na to ? Czy tak musi trwać dalej ? Tylko przeniesienie siedziby PZHT z Poznania do Warszawy uzdrowi hokej na trawie w Polsce.Czy siedzba PZHT musi być na zawsze w Poznaniu ?

  • Bo w kadrze kobiet nie ma młodego Cichego… Byłaby rodzinka, byłyby fajne egzotyczne wyjazdy. Proste!

 4. Uważacie że gorzej być nie może ? Wg. mnie może ! Nie bronię PZHT, ale przeniesienie Związku do Warszawy, gdzie nie ma żadnego zaplecza hokejowego – będzie złym posunięciem ! Czy mi się wydaje, czy to właśnie w tym 2 milionowym mieście nie udało się utrzymać/rozwinąć klubu … ? Jeżeli Związek ma gdzieś być, to albo niech zostanie tam gdzie jest – tylko z nową ,,obsadą”, albo należy go przenieść na Śląsk. Przenosiny Związku tylko dlatego żeby zrobić poznaniakom na złość, jest pisząc wprost idiotyzmem. Przy każdym przejęciu zarządzania organizacji/państwem/związkiem/etc. nie można wszystkich poprzednich pracowników wyrzucać na bruk, bo można w ten sposób zrobić więcej złego niż dobrego. Zanim nowe osoby, które będą piastować stanowiska chwycą wszystkie ważne rzeczy dla istnienia hokeja, może być tak – że hokej po prostu przestanie istnieć. Związek musi ,,żyć” hokejem, a nie być jednostką z dala … Podobnie jak Wy, też jestem za jak najszybszymi zmianami w PZHT, ale niech to wszystko będzie robione z głową – a nie ,,najpierw ich wyrzućmy, a potem jakoś to będzie ” … W Polsce są 2 duże ośrodki hokeja. Czyżby w Poznaniu wszyscy byli zadowoleni z obecnego stanu ? – śmiem wątpić. Ślązaków nawet nie pytam 😉 A może zwyczajnie poznańska opozycja i Ślązacy powinni się jakoś dogadać ? Klubowi działacze z obu stron Polski na pewno mają do siebie telefony, więc może dla dobra hokeja warto porzucić uprzedzenia i umówić się na spotkanie na neutralnym terenie w Toruniu 😉

  • Arkadiusz Zalech tu nie chodzi aby komuś zrobić na złość tu chodzi o dobro hokeja na trawie o jego rozwój,poziom sportowy i ranga w sporcie kwalifikowanym.Sama siedziba PZHT w Warszawie jest w stanie dużo zdziałać we wszystkim.Pracownicy biura to nie fachowcy (księgowaść,sekretariat i inni).Natomiast komisje hokejowe,działy sportowe to szkoleniowcy,fachowcy w dziedzinie z całej Polski a nie tylko z Poznania.Na tym nie straci hokej na trawie ani w Wielkopolsce,na Śląsku wręcz będzie przeciwnie hokej na trawie rozwinie się i umocni.Jest jedyne rozwiązanie.Siedzba PZHT musi być w Warszawie a nie na Śląsku,Łodzi,Toruniu lub gdzie indziej.Tak jak jest obecnie nie ma szans będzie stagnacja.Kto nie chce tej zmiany wszyscy wiedzą lecz inni powinni zrobić aby przeciwstawić się tego oporowi.Chodzi tu o stołki,etety i panowanie.Taka jest prawda.

 5. Długofalowe przenosiny związku nie mają na celu zrobienie nikomu na złość. Nikt nie chce przenosić związku teraz. Wykazywaliśmy wczesniej, że związki mające siedziby w stolicy po prostu się liczą. Inne są gdzieś na peryferiach w kontekście sponsorów, dostępności do mediów czy kontaktów z ministerstwem…

  Inna sprawa, że finanse PZHT są zapewne w tak opłakanym stanie, że takie przenosiny są po prostu nierealne.

 6. A niemożność utrzymania klubu w Warszawie ten klub w Warszawie zawdzięcza w dużej mierze PZHT właśnie… Podobnie jak większość innych klubów, które upadły.

  • Mateusz Godz to nie prawda że kluby zawdzięczają w dużej mierze PZHT,przedewszystkim Ministerstwu Sportu przekazującemu środki na utrzymanie biura i całej działalności w hokeja na trawie.Kluby otrzumują środki na działalność z urzędów miast,gmin i ewentualnie sponsorów.Pytam się na koniec bo już nie będę pisał komentarzy.Czy siedziba PZHT w Warszawie jest dobrym rozwiązaniem niż w Poznaniu ? Ja uważam jest to konieczność.Kończę.Pozdrawiam.

   • Wydaje się to długofalowo celnym posunięciem. Na chwilę obecną to raczej niemożliwe bo nie ma ku temu warunków i możliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s