W kasie bardzoooo pusto


Nieraz apelowaliśmy do Was o to, aby głośno interesować się sytuacją finansową polskiego hokeja. Jest coraz więcej symptomów, pokazujących że mamy naprawdę ciężką sytuację, która wkrótce może wstrząsnąć polskim hokejem.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przez długi czas przygotowania reprezentacji Polski do IO wisiały na włosku. Wszystko przez sądowe spory na linii PZHT – wierzyciele po Halowych Mistrzostwach Świata.

Z perspektywy czasu możemy powiedzieć to sobie jasno. Lutowy turniej sprzed roku okazał się porażką polskiego hokeja w skali organizacyjno-finansowej. Odnieśliśmy sukces sportowy, impreza się odbyła, przeciętny kibic nieznający problemów, który siadał na hali widział przyzwoicie zorganizowany event. Niestety im dalej w las tym gorzej.

Prawda nie jest bowiem tak różowa. Rok po imprezie postrzeganie polskiego hokeja, który dostał wówczas niepowtarzalną szansę na promocję nie zmieniło się ani trochę. Dalej jesteśmy dla przeciętnego Polaka dziwną, mało znaną dyscypliną sportu. Nie wykorzystano więc szansy promocji.

Co gorsza, nie było także pomysłu jak poprawić dzięki turniejowi kondycję finansową polskiego hokeja. Zamiast tego, uległa ona pogorszeniu, bo jak widać w kasie pusto. Wracając do wątku zagrożenia przygotowań polskich kadr do IO… dowiedzieliśmy się, że gdyby nie ugoda, jaką zawarto również ze względu na dobro polskich drużyn, wówczas istniała realna możliwość zajęcia kont PZHT przez komornika.

Nie trzeba być specem od finansów i ekonomii, aby wiedzieć, że po pierwsze oznacza to agolnaną sytuację finansową polskiego hokeja, po drugie natomiast jeśli nie stało się to teraz, nie znaczy że nie stanie się wkrótce, a wówczas wszelkie kadry narodowe o środkach na przygotowania będą mogły pomarzyć.

Tak dla przemyślenia dla działaczy…

11 thoughts on “W kasie bardzoooo pusto

 1. Mateuszgotz pytam sie a czy nie można było Halowe Mistrzostwa Świata hokeja na trawie przeprowadzić w Warszawie ? Była to okazja jaka się chyba nie powtórzy dla pokazania się w stolicy.Te mistrzostwa przeprowadzone w Poznaniu były błędem.Kto podjął taką decyzję powinien być ukarany do żywotnio odsunięty od hokeja na trawie.Tylko wywalczenie awansu jednej z drużyn do IO w Londynie może pomuc wyjść hokejowi na trawie z tej dramatycznej sytuacji.Inaczej może być ciężki los hokeja na trawie w Polsce.

 2. Nie było na to raczej szans żadnych. Nie można mieć pretensji, że zostały one zorganizowane w Poznaniu, bo żadne inne miasto by takiej imprezy w hokeju nie zdołało obecnie zorganizować. Naprawdę nie szukajmy powodów do krytyki tam gdzie są one sztuczne. Poznań został zgłoszony, poparł to samorząd, FIH znając tradycje hokejowe Poznania przyznał organizację.

  Gdyby to była Warszawa to a) koszty były by jeszcze większe, b) publiczności by więcej nie przyszło c) samorząd wątpie czy by chciał pomóc promować dyscyplinę, której praktycznie nie ma w mieście.

  Problem HMŚ leżał w promocji – była ona sfocusowana na miasto w którym itak każdy wie co to hokej. Nikomu nie przyszło do głowy, że dobra promocja w innych miastach kraju może wywołać hokejowy boom.

 3. Mateuszgotz ja myślę że koszty nie byłyby większe a zysk medialny i promocja z przeprowadzenia imprezy Mistrzostw Świata miałaby większy rozgłos.Wszystko zależałoby od dobrego przygotowania organizacyjnego z jakiego PZHT widocznie nie sprostał.Pytam się jeżeli najlepszym miejscem HMŚ był Poznań to dlaczego powstały tak wysokie długi.kto za to odpowiada ? Czy są winni za to ? Skąd będą pieniądze na pokrycie tych długów ?

 4. Wzięto kredyt, aby wyrównać stan kasy…
  Warto spytać o zyski z biletów, stoisk komrecyjnych – czy nie za dużo ludzi weszło na imprezę za darmo w stosunku do tych, którzy kupowali bilety – pytań jest mnóstwo…

  • Mateusz, zwróć uwage na to, że bez odpowiedniej promocji imprezy oraz przy absurdalnie wysokich cenach biletów działaczostwo z pzht nie miało innego wyjścia, jak rozdawać bilety na prawo i lewo. Dlaczego? Żeby zapełnic puste trybuny. Przecież nawet na meczach Polski nie było kompletu publiczności. Dopiero w ostatniej fazie mistrzostw, zwłaszcza na finał dotarło wiele ludzi z zewnatrz (w tym wielu Niemców). A mozna było np. zapraszać po symbolicznych cenach dzieciaki ze szkół na mecze, które z zasady skazane były na małe zainteresowanie publiczności. Byłaby dodatkowa promocja sportu. Ja np. super bawiłem się na meczu kobiet Namibia-Argentyna. O sponsorach nie wspomnę, ponieważ bez promocji imprezy w mediach i bez transmisji ogólnopolskiej, nie dało się ściągnąć dużych reklamodawców. Niestety zero strategii marketingowej zaczyna sie mścić.

 5. Ten artykuł + poprzedni i… wiemy wszystko, co nas czeka w polskim hokeju. Tak się kończą rządy betonu i drobnych cwaniaczków w czasach gospodarki rynkowej.

 6. Polski hokej idzie na dno i nie ma sie co oszukiwac ze nie bedzie awans do IO. Mocny hokej jest ,a raczej był w hali bo medal MS był ostatnim

 7. może czas również pomyśleć o pijanych trenerach pracujących z młodzieżą, to co działo się w miniony weekend na Śląsku woła o pomstę do nieba. W roli głównej znany trener z Poznania Hieronim S. wstyd że tacy ludzie opiekują się naszą młodzieżą . Jaki dają przykład młodym i jak promują hokej w oczach kibiców. Przecież to nie pierwsze skandaliczne zachowanie tego pijaka( nie pamiętam turnieju dziecięcego na którym byłby on trzeźwy) i jakoś wszyscy chowają głowę w piasek i nikt nic nie widzi. Przecież on nawet chciał wyskoczyć przez okno oczywiście z butelką wódki w ręce z którą nie rozstawał się przez cały turniej. Panowie organizatoży – Wstyd JESZCZE RAZ WSTYD. Szkoda tylko młodzieży która to musi ciągle oglądać . Zróbmy coś z takimi ludźmi boto hokejowi nie służy, nie wspomnę o konsekwencjach jakie mogą z tego wyniknąć.(prokurator ect.)

 8. Andrzej Miśkiewicz
  do Henryka ,
  jeżeli byłeś we wspomniany weekend na Śląsku i podajesz takie informację, o pijanych trenerach to jako jeden z organizatorów żądam publicznych przeprosin i sprostowania podanej przez Ciebie informacji gdyż Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zawody zostały przeprowadzone bez zarzutu wręcz wzorowo jak zawsze na Śląsku. A jedna osoba którą wymieniłeś to nie wszyscy, nasz młodzież i dzieci miały zapewnioną dobrą opiekę i nie musiały upajać się widokiem wspomnianej osoby. Również muszę Cię poinformować , że organizator panował nad całym turniejem, a swoje brudy to czyść u siebie i nie musisz w to mieszać Śląska . Proponujesz i zalecasz Wszystkim odwagę więc zrób coś i działaj, zacznij od podpisu. Ja Cię zapewniam , że na Śląsku podczas zawodów dzieci jak również w innych rozgrywkach takich widoków nie obserwujemy na każdym turnieju i nie musimy się wstydzić naszych działaczy oraz organizacji imprez i wszyscy chętnie do nas przyjeżdżają. Szanowny Mateuszu mam nadzieję , że odważnych Henryk nas przeprosi, a do prokuratora to proponuję się tak nie spieszyć.
  pozdrawiam i zapraszam na Śląsk gdzie panuję sportowa atmosfera .
  Andrzej Miśkiewicz

 9. Panie Henryku jeśli Pana uraziłem to przepraszam, rozumiem,że organizator nie może brać odpowiedzialnoąci za trenerów przyjezdnych ale po stwierdzeniu stanu upojenia alkoholowego organizator powinien odsunąć delikwenta od imprezy i powiadomić PZHTo całej sytuacji a już napewno nie zapraszać takich osób na swoje turnieje – niestety ze szkodą dla dzieci. Wiem, że na Śląsku robicie super robotę i szkoda żeby takie osoby psuły wam i hokejowi opinię. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy z młodzieżą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s