Hokejowo w TVP 2


Niedzielny wieczór. W tle leci jeden z wielu seriali emitowanych ostatnio przez różnego rodzaju telewizje. Nagle w przeglądanym równolegle internecie małe zamieszanie. „Hokej na trawie w TVP 2” – piszą dwie jeszcze niedowierzajace osoby, podobna informacja przychodzi SMS-em. Okazuje się, że to prawda. W serialu „Głęboka woda” opowiadającym o rozmaitych problemach społecznych znalazło się miejsce na wątek hokejowy.

Oczywiście to nie hokej był wspomnianym problemem społecznym, ale gwałt na Romce. Serial „Głęboka woda” pokazuje w każdym odcinku inną historię z życia pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Reżyserka zdecydowała się jednak umieścić wątek poboczny, pokazujący treningi hokeja na trawie. Akcja 9. odcinka toczy się we Wrocławiu, gdzie na codzień w hokeja grają zawodnicy z zespołu Romani Bacht (można zobaczyć nawet koszulki klubu). Podjęliśmy próbę kontaktu z Magdaleną Łazarkiewicz – reżyser filmu – mamy nadzieję, że dowiemy się więcej o motywach wprowadzenia do wątku hokeja.

Pojawia się także ciekawostka hokejowa o jedynym Romie, który miał okazję zagrać w reprezentacji Polski w hokeju na trawie – może ktoś z naszych hokejowych historyków będzie wiedział, kto był pierwszym i czy podana informacja jest prawdziwa. Wydaje się, że ze względu na misję edukacyjno-społeczną serialu jest to wielce prawdopodobne!

Mogliśmy poznać nieco romskie zwyczaje oraz kulturę, w której znalazło się miejsce dla hokeja na trawie. Pełen odcinek zobaczycie tutaj. Piosenka kończąca wczorajszy odcinek.

Swoją drogą duże wyzwanie dla działaczy zarówno ogólnopolskich jak i wrocławskich. Włączenie drużyny Romani Bacht w życie polskiego hokeja powinno być ważnym zadaniem nie tylko sportowym, ale również społecznym.

Gorąco polecamy obejrzenie całego odcinka – obejrzenie samych scen może niewiele dać. Sceny hokejowe dla ułatwienia wyszczególniamy poniżej:

5:05 – 6:06 trening drużyny Romani Bacht

8:20 – 9:50 scena w szatni

24:25 – 25:10 scena treningu

W role „hokejowe” wcielili się: Radosław Jamroż, Roman Litewka i Tomasz Tyndyk.

1 thought on “Hokejowo w TVP 2

  1. Romowie grali w drużynie Semafora na Wrocławskim Brochowie i później w Budowlanych Wrocław.Międzyinnymi grali tam romowie Stanisław i Józef Siwacy i Szoma który chyba to on był w kadrze narodowej.Ale to do sprawdzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s