Przywrócenie Prohokeja


Coraz częściej jesteśmy pytani o to, czy istnieje szansa aby Prohokej wrócił do starej, informacyjnej formuły. Jedyna możliwa odpowiedź na to pytanie brzmi: „tak, ale nie obecnie”.

Płynie do nas sporo sygnałów pokazujących, że ludzie nie mają gdzie wyszukiwać interesujących ich informacji hokejowych. Mieliśmy pewne grono czytelników, które na stronę Prohokeja wchodziło po to, aby zobaczyć co słychać za granicą, innych interesowały wyniki i newsy dotyczące określonej kategorii wiekowej lub klubu. Jeszcze inni poszukiwali na naszej stronie informacji na temat hokejowych losów konkretnego zawodnika lub zawodniczki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dziś wielu informacji, które podawaliśmy najzwyczajniej w świecie nie ma gdzie znaleźć.

Sami często wspominamy starą formułę strony, zastanawiając się nad tym skąd ludzie biorą informacje hokejowe obecnie. Wiemy, że decydując się na ruszenie z projektem Prohokeja jako strony informacyjnej od nowa, zrobimy to ruszając projekt w pełni profesjonalny, kompletny, możliwe że w pełnym tego słowa znaczeniu komercyjny.

Czy jednak do tego kiedyś dojdzie i jeśli tak, to co się musi stać? Decydując się kilkanaście lat temu na stworzenie Prohokeja z czasem naszym celem zaczęła być walka o jak najmocniejsze wypromowanie dysycpliny. Ciężko jednak walczyć o promocję, w momencie gdy nie zależy na niej tym, którym powinno najbardziej.

Jako autorzy strony nigdy nie oczekiwaliśmy, że ktoś będzie rozkładał przed nami czerwony dywan, ale dobrze, gdyby chociaż nie przeszkadzał w wykonywaniu naszej pracy.

Skoro jako portal od miesięcy nie mogliśmy się dowiedzieć o wydarzenia i sprawy związku, skoro najważniejsze jego osoby uznawały, że odpowiadanie na nasze pytania mija się z celem, skoro zdaniem PZHT mieliśmy w końcu tylko pisać o plusach i wspaniałych działaniach władz, prowadzenie portalu mijało się z celem. Poza tym proces „udowadniania nam”, że jest mnóstwo ludzi, którzy promocją hokeja poprzez swoje media i portale zajmą się lepiej od nas bywało momentami śmieszne, a jak się później okazywało nieskuteczne jeśli chodzi o owe informowanie o hokeju.

Reasumując. Stworzenie portalu informacyjnego o hokeju na poziomie wyższym, aniżeli Prohokej sprzed założenia bloga jest sprawą otwartą. Nie stanie się jednak, dopóki hokejem będą zarządzać ludzie, którzy zarządzają nim obecnie. Skoro robimy coś absolutnie za darmo (parafrazując Panią Ewę Wybieralską – społecznie) oczekujemy, że będziemy czerpali z tego chociaż przyjemność i nikt nie będzie nam tego utrudniał. Jeśli w polskim hokeju pojawią się władze, którym na dobru hokeja zależało i będą szły za tym odpowiednie działania oraz otwarcie się na media, wówczas Prohokej znów ruszy z kopyta, podając jeszcze więcej informacji niż w przeszłości…

Co możemy polecić obecnie? Bardzo aktywnie prowadzimy nasz Fanpage na Prohokeju, gdzie możecie znaleźć wiele ciekawostek i informacji hokejowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s