Znów bałagan z transmisjami


Do turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie pozostały już tylko godziny, tymczasem my nie wiemy praktycznie nic jeśli chodzi o transmisje ze zmagań. Oczywiście – niektóre przeprowadzi Eurosport 2 jednak dla fanów hokeja nie jest to oferta kompleksowa.

Nikt nie ma pretensji do Eurosportu 2  – dobrze, że w telewizji będzie można obejrzeć cokolwiek. To tak tytułem wyjaśnienia dla wszystkich, którzy nasze opinie na Facebooku odczytali jako krytyczne wobec tej stacji.

Całe zamieszanie z transmisjami spada na konto prezesa Negre. Jeszcze rok temu najważniejsza osoba w światowym hokeju uspokajała nas podczas HMŚ, że rusza ofensywa medialna FIH i władze zrobią wszystko, aby wszyscy mogli oglądać kompleksowe i tanie transmisje z całego świata.

Niestety – turniej Champions Challenge II okazał się z punktu widzenia europejskiego widza całkowitą porażką wizerunkową FIH i nie lepiej zapowiadają się kwalifikacje olimpijskie. Tym razem zamiast komunikatu, że transmisja nie jest dostępna w naszym kraju ze względu na prawa autorskie, podczas rejestracji i wnoszenia opłaty pojawia się komunikat następujący:

W skrócie w „bogatej ofercie” FIH dla fanów hokeja w Polsce mamy do wyboru jeden „pakiet” za 3 euro, w którym zawiera się finał i dwa mecze Polaków. Dziękujemy. Postoimy.

Pozostaje pytanie: skoro można będzie obejrzeć 2 mecze Polaków, czemu nie będzie można obejrzeć trzech pozostałych? Nie rozumiemy problemu, bo ewidentnie widać, że nie jest to kwestia praw autorskich, a jakiegoś totalnego nieprzygotowania specjalistów od marketingu w FIH. Czemu nie można stworzyć kompleksowej oferty, w której każdy zainteresowany będzie mógł wykupić oglądanie każdego meczu turnieju?

No, chyba że jest to możliwe, a tylko na naszych komputerach wyświetla się taki dziwny komunikat, że możemy kupić tylko finał i 2 mecze Polaków gratis…

W każdym razie Pan Negre ma o czym myśleć, a jeśli chodzi o transmisje z turnieju, musicie dokładnie śledzić naszego Facebooka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s